Srpen 2009

Úklid Šibeníku proběhne v září :))

5. srpna 2009 v 18:13 Náš špinavej Most a okolí
Na magistrátě vše proběhlo podle očekávání a vyšli nám vstříc,takže úklidová akce bude někdy v průběhu září. Přesné datum a informace dodám hned, jak se mi ozvou s termínem :) Moc se na to těšim a doufám, že druhej úklid bude mít větší úspěch :)


Další připravovaná akce úklidu Šibeníku :))

4. srpna 2009 v 23:15 Náš špinavej Most a okolí
Konečně jsem se dostala k tomu naplánovat další úklid :)) Předpokládám, že nám jako loni magistrát o5 vyhoví a my se budem moct pustit do práce :) Přemýšlela jsem i o jiných místech,kde by jsme mohli uklidit, tak pokud by měl někdo nějaký návrh tak pište do komentářů :) Chtěla bych, aby akce proběhla někdy v polovině nebo koncem září, aby jsme mohli "zlákat" i pár lidí popř. učitelů na škole(pajďák a obchodka)... Takže bližší informace dodám po návštěvě magistrátu :)

"Žena" nechala vyhladovět psy

4. srpna 2009 v 15:47 | Žena je v uvozovkách proto,že dle mého názoru tohle normální člověk nedokáže udělat !! |  Týrání zvířat
Policisté zabavili ženě v Ostravě-Vítkovicích jedenáct zcela zubožených a vyhladovělých psů. Zvířata skončila v psím útulku ostravské městské policie. Žena měla ve svém dvoupokojovém domku 39 psů.

Na situaci upozornili sousedé krajskou veterinární správu, která následně doporučila odebrání jedenácti zubožených psů. Dalších 28 zůstalo v péči majitelky. Jednání ženy je klasifikováno pouze jako přestupek. O trestu by měla rozhodnout vítkovická radnice.

"Všichni jsou doslova kost a kůže. Například dospělá zdravá doga by měla mít minimálně osmdesát kilogramů. Dogy, které byly ženě zabaveny, mají patnáct, maximálně dvacet kilo," řekl Právu šéf psího útulku Jaromír Somerlík, podle nějž jde o zcela mimořádný případ. "Za celou dobu, co jsem tady, nepamatuji, že by někomu bylo odebráno takové množství vyhladovělých psů," řekl Právu šéf psího útulku Jaromír Somerlík.

"Psi sice nenesou známky nějakého bití nebo fyzického týrání. Přesto nechápu, jak majitelka mohla dopustit, aby byly v takovém stavu. Doufám, že jí budou odebráni i ostatní psi," dodal.
Sousedé ženy tvrdí, že neustálým štěkotem a zápachem trpí už několik let. "Určitě je i bije, protože psi vyjí bolestí. Navíc z domu vychází neuvěřitelný smrad. Už jsme úplně bezradní," řekl jeden ze sousedů.
"Chovatelka" psů s redaktorem Práva odmítla bavit. Řekla pouze, že bude usilovat o to, aby jí byli psi vráceni. "Vzala jsem si na to i právníka. To, že pes není vykrmený, ještě neznamená, že by byl týraný," řekla.

Když jsem se dnes o tomhle případu dozvěděla,opravdu mě to šíleně vytočilo.Nejen to, co ta žena těm psům udělala, ale hlavně ta zkurvená česká legislativa - zvíře je považováno za věc. Klasifikovat tenhle čin jako přestupek je podle mě výsměch. A ponehání zbytku psů na místě už je opravdu vrchol!!