Duben 2008

Mostecké okolí-fotky

26. dubna 2008 v 10:08 Náš špinavej Most a okolí
Tak tady je pár starších fotek Mostu a jeho okolí....především na nich můžete vidět tu naší obrovskou díru na těžení uhlí,kvůli které se musel zbourat starý Most. A protže nerada porušuju autorská práva tak zdroj těchto fotek je stránka www.zitnebotezit.cz ,kterou máme také v ,,oblíbených stránkách'' :)

:)Jen pro VIP členy :D:D !!

22. dubna 2008 v 21:46 EKOpunk
Takže tady je článek jenom pro NÁS :)) teda asi se tomu nedá řikat článek, ale to je fuk:D:DTakže sem s vašima nápadama,návrhama a připomínkama ;o) doufam, že se tu co nejdřív objeví dost realizovatelnejch plánů...takže piště piště !!

Greenpeace

19. dubna 2008 v 20:27 EKOLOGIE
Greenpeace je mezinárodní nezisková organizace.
Přináší svědectví o těch, kteří ničí životní prostředí, a konfrontuje vlády a firmy ve chvíli, kdy nesplňují svoji povinnost chránit naše životní prostředí a naši budoucnost.
Hlavní zásady Greenpeace jsou:

Přinášet svědectví
Práce Greenpeace vychází z tradice mírumilovného náboženského hnutí kvakerů - přinášet svědectví o bezpráví a tím je proměňovat. Podle jejich učení je možné postavit se i velkému zlu, když člověk svojí přítomností na daném místě přinese svědectví okolnímu světu.

Nenásilné přímé akce
Cítí morální povinnost nenásilně zasahovat svým osobním svědectvím proti lidem, kteří se dopouštějí zločinů na přírodě a životním prostředí ....a přímo na místě činu je konfrontovat. Odmítájí násilí jako legitimní či efektivní prostředek pro dosažení změny a jsou přesvědčeni, že společného smíru lze dosáhnout bez použití násilí. Jakkoli je Greenpeace známé svými přímými akcemi, zastává bezvýhradně a všech okolností princip nenásilí.

Politická nezávislost
Nepatří k žádnému politickému uskupení. Nepodporuje kandidáty na politické funkce ani žádné politické strany.

Finanční nezávislost
Nepřijímají finanční podporu od státu, průmyslu a firem, ale pouze od jednotlivých, soukromých, neanonymních dárců. Tuto zásadu ctí Greenpeace už od začátku své existence, aby si zachovalo úplnou nezávislost nekompromitovalo své cíle.

Je mezinárodní
Znečištění nezná hranice.Nestraní se žádnému konkrétníku státu, ale hledají mezinárodní řešení v oblasti ekologických problémů a hrozeb.

Třicet aktivistů Greenpeace z celého světa spolu s místními obyvateli nastoupili na hranu hnědouhelného velkolomu ČSA nedaleko zámku Jezeří. V rukou drželi písmena tvořící nápis "Klimatická změna začíná zde.
Skupina 11 aktivistů Greenpeace třísetmetrový komín Elektrárny Prunéřov II, která patří společnosti ČEZ. Ve výšce 150 metrů chtějí strávit několik dní a protestovat tak proti globálnímu znečišťování země skleníkovými plyny. Prunéřovská elektrárna vypouští nejvíce kysličníku uhličitého (CO2) v zemi.