Leden 2008

Naše plány do budoucna:))

26. ledna 2008 v 22:26 EKOpunk
Asi začnemě těma reálnějšíma :D:D Rozhodly jsme se,že si zajdem koupit nějaký placky a pak si je upravíme,jak je našim zvykem :D ale tentokrát už na nich nebudou jen nápisy jako Punkś not dead ale znak recyklace,znak proti vivisekci,nápisy jako ekologie a ekopunk a tak ;o) No a náš další nápad je že si necháme zhotovit tričko samozřejmě zelené barvy.Zepředu bude nápis EKOpunk a zezadu bude velkej znak recyklace :)) ale to určitě ještě neni konec...rozhohly jsme se prostě že ten ekopunk musíme nějak zvyditelnit,aby se to to začalo zajímat více lidí :) ...a takhle nějak by měli vypadat výsledek.......
Zepředu....
...a zezadu :))

Znáte cenu kožichu??každý má svou oběť...

26. ledna 2008 v 21:47 Týrání zvířat
Podle nás cena příliš vysoká!!!.......

Kožešinová móda!!!

26. ledna 2008 v 21:40 Týrání zvířat
Za rok zemře kvůli této módě kolem padesáti miliónů zvířat. Za účelem většího zisku se zvířata usmrcují různými způsoby, při kterých velice trpí. Používají se elektrické šoky, lámání vazu, ubití, vyhladovění nebo stahování kožichů při vědomí. Například 99 procent tuleních mláďat je usmrceno dřív než dosáhnou dvou měsíců a 40 procent z nich je stáhnuto při plném vědomí.
Nejčastějšími chovanými zvířaty na kožešinových farmách jsou norci, lišky a činčily, mezi další patří kupodivu i psi a kočky. Skutečnosti, že kožichy pocházejí ze zvířat, která chováme jako domácí mazlíčky, se schovávají pod falešným pojmenováním.
Stejně tak jako u hospodářských zvířat se kožešinová zvířata setkávají s malým prostorem, který jim znepříjemňuje život. Jelikož jsou tato zvířata nucená žít v nepřirozeném prostředí, trpí nemocemi a poruchami chování. Nejčastějšími nemocemi bývají otevřené zlomeniny, které nejsou ošetřeny a zvířata trpí bolestmi

Asie, továrna na kožichy

Tato zvířata jsou zabíjena především kvůli kabátům, kloboukům, golfovým a pracovním rukavicím, zdravotnickým a ortopedickým produktům, ozdobným doplňkům, bubnům a jiným hudebním nástrojům, automobilovému čalounění, také k výrobě roztomilých figurek
Mezi největší dovozce patří Asie, která má dobré klima pro rozmnožování zvířat a pro kvalitu kožešin. Díky dobrému výdělku asiati vyvinuli takzvané rozmnožovací farmy, kde se chovají psi i pro maso. Oblíbeným plemenem pro tento průmysl je Německý ovčák, protože jeho srst je kvalitní a dobře zbarvená. Na jeden takový kožich je zapotřebí deset psích životů.
Protože zabíjení zvířat začalo být prováděno těmito krutými způsoby, byl vytvořen program Obchod bez kožešin, který vznikl na základě spolupráce a podpory organizací a subjektů sdružených v mezinárodní koalici Fur Free Aliance. V České republice je s nimi spojena organizace Svoboda zvířat.

Kožešinová móda se vrací

Tento program podporuje obchod bez kožešin, pro který se rozhodnou návrháři, výrobci či prodejci. Firma, která se rozhodne pro obchod bez kožešin, podepíše závaznou smlouvu, dostane pro svůj obchod registrované logo lišky, kterým zaručí, že nepodporuje výrobu pravých kožešin.Desatero domácí Ekologie

26. ledna 2008 v 14:51 EKOLOGIE

DESATERO DOMÁCÍ EKOLOGIE

nabízí hrst praktických nápadů, jak šetrněji hospodařit v domácnosti a jak přispět vlastnímu zdraví i zdraví přírody, aniž by bylo nutno sáhnout hluboko do kapsy či ze dne na den drasticky změnit své zvyklosti. Říká se, že lidé nevěří tomu, co kdo říká, ale uvěří tomu, co kdo dělá. Ve vztahu k životnímu prostředí to platí mnohonásobně. Zkusme, zda skromnější život každého z nás může znamenat také krásnější svět pro všechny jeho obyvatele!

VODA

Průměrný člověk spotřebuje 150l vody denně. Voda je stále vzácnější, šetříme pitnou i užitkovou.
 • Nejvíce vody spotřebujeme na sprchování a koupání. Lépe než si napustit plnou vanu vody je krátce se osprchovat. Při čištění zubů nemusí téci voda nepřetržitě. Pitnou tekoucí vodu nepoužíváme na chlazení nápojů, k tomuto účelu poslouží lépe několik kostek ledu z ledničky. Na záchodě se obejdeme bez deodorantů.
 • Splachovací nádržky vybavujeme tzv. skrblíkem - voda teče jen když táhneme za splachovadlo. Ušetříme tak spoustu vody.
 • Nádobí myjeme v zašpuntovaném dřezu. Mytím pod tekoucí vodou se její spotřeba mnohokrát zvyšuje. Saponáty lze nahradit octem, používáme čistící prostředky netestované na zvířatech. Ucpané odpady neproplachujeme chemikáliemi, ale raději je vyčistíme mechanicky.
 • Při mytí se nejvíce přimlouváme za obyčejné mýdlo, které by nemělo obsahovat žádné zbytečné chemické přímesi.
 • Při praní používáme mýdlové a bezfosfátové prací prostředky: obyčejné mýdlo se ve vodě rozkládá takřka beze zbytků. Do záchodu nesplachujeme zbytky léků ani ředidel a podobných tekutin apod.
 • Pro zalévání zahrady zachycujeme dešťovou vodu. Obnovujeme krásné lidové tradice v péči o studánky.
 • Zimní solení chodníků škodí vodě i zeleni.

ENERGIE

Jediná skutečně čistá energie je energie nevyrobená, ušetřená.
 • V obytných místnostech stačí teplota 20 - 21oC. Při vyšších teplotách zbytečně rozmazlujeme svoje tělo, ale i mrháme teplem. Teplota v ložnici má být 16 - 19oC, stejně jako v místnostech, kde jen procházíme nebo pracujeme (předsíň, dílna).
 • Jak větrat? Krátce, ale vydatně, využít všechna okna tak, aby se rychle vyměnil všechen vzduch. Spáry v oknech a ve dveřích je možno utěsnit pryžovým těsněním.
 • Velikost dna varných nádob má být obdobná jako průměr ploténky sporáku. Nádoby vždy přikrýváme pokličkou, která brání unikání tepla. Nejvýhodnější pokličkou je hrnec, ve kterém se zároveň ohřívá voda pro další potřebu.
 • Baterie spotřebičů nahrazujeme síťovými adaptéry a nabíjecími články. Nejvíce přátelské životnímu prostředí jsou spotřebiče na sluneční pohon - kalkulačky, hodinky a jiné výrobky. Na větrnou a vodní energii, biomasu - vytápění…
 • Chladničky a mrazničky umísťujeme do chladnější místnosti, pravidelně je odmrazujeme, optimální chlazení je 7oC v chladničce a -18oC v mrazničce. Odborníci vyčetli, že vzhledem k vysoké energetické náročnosti výroby žárovek i zářivek je jejich zhasínání na dobu kratší než 10 minut nehospodárné.
 • Ještě účinněji ušetříme energii pořízením úsporných žárovek.

OVZDUŠÍ

Vynález ohně patřil mezi ty základní předěly, které jsou mezi člověkem a ostatní přírodou.
 • Z domácích topenišť unikají díky nižším spalovacím teplotám do ovzduší jedovaté sloučeniny, nespalujeme proto gumu, molitan ani plasty a zbytky chemikálií. Vystříháme se i zbytečného spalování listí na zahradách - i ono je zdrojem škodlivin.
 • Snažíme se omezovat spotřebu hnědého uhlí, které je jednou z příčin kyselých dešťů. Vhodnějšími palivy jsou plyn a čisté odřezky ze dřeva či piliny. Vcelku bez rizik je i spalování papíru bez příměsí.
 • Freonové spreje prokazatelně poškozují ozónovou vrstvu, proto je nekupujeme ani nepoužíváme a nahrazujeme je mechanickými rozprašovači. Důkladné vyvětrání je lepší než jakékoliv deodoranty. I moly v šatníku lze úspěšně odpuzovat raději levandulí než chemickými prostředky.
 • Nespočet spalovacích procesů - v autech, lokomotivách, elektrárnách, teplárnách apod. udržuje naši civilizaci v chodu. Spalování uvolňuje do ovzduší zásobu uhlíku uloženou ve fosilních palivech, ale především je zdrojem nežádoucích a škodlivých látek.
 • Kouř z cigaret ničí nejen zdraví, ale i ovzduší. Normální je nekouřit.

KONZUM

Při nákupu je dobré mít na paměti, že v moderní společnosti rozhoduje o tom, co a v jaké podobě se bude prodávat, spotřebitel, a ne výrobce. Dáváme přednost výrobkům renomovaných firem s mnohaletou tradicí před šuntem prodávaným stánkaři na nárožích.
 • Snažíme se vždy nepodléhat reklamním svodům a nekupujeme levnější výrobky, které nec nevydrží, a v delší časové řadě nás proto přijdou i dráž.
 • Nad předměty, které se chystáme vyhodit, pečlivěji zauvažujeme, nenajdou-li ještě vhodné uplatnění na burze. Není-li je možno opravit či přešít, využijeme je aspoň na hadry při úklidu. Nebo se můžeme inspirovat kouzlem staršího nábytku a dotvořit jej za použití ekologicky únosnějších barev.
 • Vyřazené spotřebiče je správné nabídnout zdarma serióznímu soukromému opraváři, který z nich může využít náhradní díly, které bychom zbytečně vyhodili do kontejneru.
 • Přednost dáváme výrobkům z přírodních a přírodě blízkých materiálů. Prádlo a oděvy z přírodních bavlněných úpletů, většinou nedráždí ani pokožku alergiků.
 • Snažíme se vyhnout plastovým lahvím a výrobkům na jedno použití (fixům, kelímkům, igelitovým taškám…).
 • Rozhodnete-li se pro kožešinový výrobek, pak předem zvažujeme, zda pro jeho zhotovení nemuseli být zabiti norci, lišky, tuleni, vydry, bobři, tedy živočichové chovaní či zabíjení výhradně jen pro kožešinu a nebo dokonce uvedení na červené listině ohrožených organismů.

ODPADY

Průměrný občan vyprodukuje za rok asi 350 kg odpadů. Jednou z možností, jak toto hrozivé množství snížit, je opakované využití a třídění odpadů doma.
 • Oblečení, sportovní vybavení, ze kterého jsme vyrostli, věnujeme mladším kamarádům, prodáváme na burze nebo věnujeme některé charitativní organizaci. Z vyřazených veloduší nastříháme gumičky.
 • Ten, kdo bydlí v rodinném domku, může mnoho odpadu využít přímo v domácnosti: suché pečivo, zbytky z kuchyně jako krmivo pro králíky, slepice. Ostatní biologický odpad včetně slupek z banánů, sáčků od čaje apod. lze kompostovat. Lidé bydlící v paneláku mohou předávat suché pečivo tam, kde chovají domácí zvířectvo.
 • Spoustu odpadů lze odevzdat do sběru:
  1. papír, čistý pokud možno svázaný v balíčcích, bez příměsi
  2. železo, což jsou mimo jiné také víčka od limonád, víčka od výživy, krabičky od čajů, plechovky od konzerv apod. Kovové krabičky všech typů je vhodné otevřít na obou stranách a zploštit, aby nezabíraly příliš mnoho objemu.
  3. textil, většinou sběrny vyžadují bez zipů, cvočků, knoflíků, někdy zase nechtějí umělé tkaniny
  4. hliník, vykupují se i fólie, obaly od čokolády, čisté hliníkové konzervy, hliníkové nádobí, příbory, víčka od jogurtů apod. Od železa lze hliník snadno rozlišit pomocí magnetu - hliník je nemagnetický. Slitiny hliníku se vykupují jako hliník
 • Další možností, jak se ekologicky zbavit odpadu, je odevzdat jej do speciálních kontejnerů. Třídíme odpady na sklo bílé a barevné, papír, plasty, kovy. Staré léky je třeba důsledně odevzdávat do lékáren!

DOPRAVA

Našim tělům i duším trápeným každodenními starostmi prospívá aktivní pohyb - běh, plavání, bruslení, jízda na kole, turistika.
 • Než se tlačit v autobuse, raději jdeme několik zastávek pěšky. Zvolíme trasu, která se aspoň místy vyhýbá hluku, prachu, nepořádku, automobilům.
 • Kolo není jen sportovní nářadí, ale především mimořádně ekologický dopravní prostředek.
 • Nejvhodnějším druhem hromadné dopravy je vlak.
 • Pokud je nezbytné použít auto nebo motorku, měli bychom být aspoň ohleduplní vůči ostatním živým tvorům, zejména tím, že naše vozidlo bude stále v perfektním technickém stavu. Ostatně, dobře seřízené a pravidelně kontrolované auto znamená také úspornější a bezpečný provoz.
 • Spotřeba paliva závisí také na správném nahuštění pneumatik i na šetrném způsobu jízdy. Ohleduplnosti ke spoluobčanům, zejména k chodcům a cyklistům není nikdy dost!
 • Dáváme přednost hromadné dopravě před individuální.
 • Pokud možno autem po městě nejezdíme, už vůbec ne sami a na krátké vzdálenosti.

STRAVA

Postupně zkoušíme měnit své stravovací návyky. Jezme v sedě a v klidu. Jezme pomalu a pořádně žvýkejme. Hodinu před těžkou prací nejíme. Také nejméně 2 hodiny před spánkem je dobře nejíst. Pro očistu organismu je dobré jednou měsíčně vyzkoušet celodenní půst.
 • Bílá zla, snažíme se stále omezovat spotřebu těchto potravin:
  1. sůl, ve větším množství zvyšuje krevní tlak, možno nahradit mořskou solí, která má optimální složení. Syrová jídla není třeba solit vůbec. Hned ze začátku omezíme solení všeho na polovinu.
  2. rafinovaný cukr, škodí chrupu, při metabolismu odčerpává vápník a vitamíny. Možno nahradit medem, nečistým třtinovým cukrem, v pečivu hrozinkami, mrkví, sušeným ovocem
  3. bílá mouka, je zbavená všech vitamínů a vlákniny, způsobuje zácpy a špatné trávení. Možno nahradit celozrnnou moukou, žitnou moukou, pohankou, vločkami, kukuřicí.
  4. mléko, jeho spotřebu omezíme, konzumujeme raději kvašené a sýrové výrobky.
  5. ztužené tuky, nahradíme přírodními rostlinnými oleji - slunečnicový, sojový, olivový.
 • Ze svého jídelníčku zkusíme úplně vystrnadit uzeniny a potravinářská barviva, snižujeme spotřebu smažených pokrmů a konzervovaných potravin. Naopak si dopřáváme potraviny s obsahem vlákniny - celozrnné pečivo, neloupanou rýži, luštěniny.
 • I zcela přírodní potraviny napadené plísněmi a bakteriemi mohou být toxické. Jsou zcela nepoživatelné a proto je směrujeme rovnou na kompost.
 • Přísná, ale vcelku správná zásada praví: Jíme jen tehdy, máme-li hlad, ne když máme chuť!

ZAHRADA

Obejdeme-li se na zahrádce bez chemie, učiníme rázem krok ke zdravějšímu způsobu života.
 • Místo mnohonásobných postřiků stromů vytvoříme podmínky pro hnízdění hmyzožravých ptáků. Ovoce, které není na první pohled obrovské a krásné, bývá někdy chutnější a zdravější, než chemicky ošetřované.
 • Většinou organických zbytků ze zahrady i domácnosti můžeme kompostovat.
 • Proti běláskům přidáváme do záhonů fazole, celer, rajčata, proti mšicím bob, proti dřebčíkům špenát apod. Cibule pěstovaná s mrkví je ideální kombinací omezující výskyt nežádoucího hmyzu.
 • Své místo mají na zahrádce také léčivé rostliny a bylinky, koření.
 • Ke zdravé zahradě patří i "malá" divočina - záměrně neupravé kouty bez užitkových rostlin. Mají své kouzlo a jsou útočištěm i zdrojem potravy pro drobné, ale užitečné živočichy. Přehnaná péče o travnaté plochy nemá smysl, neboť zdravější je trávník plný plevelů než plný jedů.
 • Na zahrádce si můžete vybudovat i malý rybníček v místě, kde se nejdéle drží vlhko.
 • Jarní vypalování trávy je značný hazard, kterým zbytečně ničíme spousty živočichů, riskujeme požár a obtěžujeme okolí dýmem. Vadí-li nám stařina, vyhrabeme ji a kompostujeme.

ZDRAVÍ

Čím jsme zdravější, tím méně zatěžujeme přírodu (a svou peněženku).
 • Běžným onemocněním předcházíme otužováním. Na dotírající chřipku platí syrový česnek, cibule, strouhaná mrkev s citrónem a bylinné čaje (s diviznou, meduňkou, mateřídouškou, jitrocelem…).
 • Pravidelnost v čištění zubů je pravděpodobně mnohem důležitější než množství a značka použité pasty.
 • Dosud nedoceňovanými dary z přírodní lékárny jsou bylinné masti. Taková kostivalová mast na rány, zhmožděniny a jiné bolístky pomáhá doopravdy báječně. Masáže, akupresura, akupunktura a podobné postupy používané v lékařství mohou mnohdy pomoci více než hromada léků.
 • Dopřáváme si co nejčastější kontakt s živou přírodou.
 • Omezíme spotřebu léčiv připravovaných farmaceutickým průmyslem. Příliš častá spotřeba syntetických léčiv mnohdy znamená zbytečnou zátěž lidského organismu a způsob léčby se snadno stává neúčinným.
 • Žádat od kuřáků, aby ve společnosti nekuřáků ovládali svou vášeň, je samozřejmost.
 • Spíme v chladnější větrané místnosti, suchý vzduch lze zvlhčit odpařovačem nebo vyvěšeným mokrým ručníkem.
 • Není-li parné léto, nemusíme se koupat každý večer, mytí vlasů by mělo stačit v průměru 1 - 2x týdně. Toaletní potřeby rostlinného původu jsou obvykle šetrnější vůči tělu i přírodě.

SOUNÁLEŽITOST

Mysleme na Zemi, ale začněme u sebe. Nejvíce však ihned, ještě dnes. Nebojme se, že větší skromností v hmotných nárocích něco ztrácíme. Naopak, náš život se tak postupně stane bohatším, pestřejším a hodnotnějším.
 • Rostlinám a živočichům nezpůsobujeme násilí. Nejen domácí miláčkové jako psi a kočky vyžadují laskavé zacházení a pravidelnou péči. Zrovna tak ji potřebují akvarijní rybky, morčata či andulky, ale i veškeré pokojové rostliny.
 • Než si pořídíte jakékoliv zvířátko, poctivě zvažte, zda jste opravdu schopni zajistit celoroční soustavnou péči o ně.
 • Vystupujeme nekompromisně proti lidské lhostejnosti, bezohlednosti a vandalství vůči životnímu prostředí. Nepodporujeme kupčení s přírodou a přírodninami, ať jde o motýly v dentakrylu nebo třeba sněženky spoutané nitěmi do stovek kytiček.
 • Využíváme každé příležitosti k pobytu v přírodě a k jejími vnímání všemi smysly. Zapínat v lese magnetofon či rádio je zcela absurdní. Vnímavým návštěvníkům nabízí les pestřejší koncerty!
 • Všechny prameny pitné vody si zaslouží největší péči.
 • Odpadky z našeho pobytu v přírodě vezmeme s sebou zpět do civilizace, kde je podle možností zrecyklujeme.
 • Vzájemná ohleduplnost a dobré mezilidské vztahy rozhodně nejsou projevem slabosti, ale patří ke zdravému životnímu prostředí.

Jak se člověk chová k Zemi

24. ledna 2008 v 21:20 | Lucinka |  EKOLOGIE
Ve jménu "pokroku" jsme své Zemi napáchali obrovské škody a stále v tom pokračujeme.Bohužel většina těchto změn už je nevratná,ale člověk se o to stejně ani nepokouší.Jen málo lidem je jasné,že by jsme měli naprosto změnit svůj konzumní způsob života.Tou honbou za penězi přestat stálne ničit a devastovat jak krajinu a veškerý Zemský povrch,tak také ovzduší.Je tu tolik škody,kterou člověk za svou krátkou existenci napáchal,že se s tím Země bez naší pomoci nesrovná.Řeky,moře a prostě veškeré vodstvo neustále znečišťuje chemikáliemí a ničí tak veškerý podvodní život,ale také zásoby pitné vody.Půdu stále "dopuje" uhlovodíky, pesticidy, těžkými kovy...vytváří obří skládky ze kterých se také do půdy uvolňují jedovaté látky.Do ovzduší bezpřestání stále vypouští obrovské množství skleníkových plynů-methanu,oxidu uhličitého,oxidu dusného,...freonů a dalších škodlivých plynů například ze spaloven odpadů.Tím způsobuje klimatické změny jako je globální oteplování,to já za následek tání ledovců.Tím nejen že ztratí domov mnoho živočichů,ale zvýší se tím hladina moří,...a to má samozřejmě nekonečno dalších následků.Nádherné lesy a pralesy vypaluje a kácí-nejen, že tím ničí místa,která jsou domovem pro další nespočet živočichů,ale také nám ubírá kyslík k dýchání,jehož velkým "výrobcem" jsou právě stromy.Jsou zdrojem potravy a léků,bez kterých se člověk neobejde.Nevím,jestli člověk tohle všechno přehlíží jen kvůli touze po penězích,vlastním ziskům,chamtivosti atd...podle mě je to jen bezohlednost.Ještě není úplně pozdě něco s tím dělat,ale to by se o to muselo zajímat více lidí-nejen pár NÁS "vyvolených"....

Jak dlouho se co rozkládá...??

24. ledna 2008 v 21:04 | Lucinka |  EKOLOGIE
Napadlo vás někdy,když jste odhodili na zem třeba žvějku,papírovej kapesník,nedopalek z cigarety jak dlouho to tam bude ležet??pochybuju že se nad tim někdo z vás zamýšlel i když doufám,že všem to tak lhostejné není.....tady máte "Hřbitov odpadků" a podle mě vás spousta věcí zarazí.....
Ohryzek jablka...................................týden až 20 dní
Pomerančová kůra..............................6 měsíců až 1,5 roku
Slupka od banánu...............................3 až 6 měsíců
list papíru(papírový kapesník)..............2 až 5 měsíců
Vlněná ponožka..................................1 až 2 roky
Nedopalek cigarety (s filtrem)..............10 až 20 let
Plechovka............................................5 až 15 let
Krabice od mléka.................................6 až 10 let
Igelitová taška......................................20 až 30 let
Plastikový kelímek(PET lahev)................................50 až 80 let
Sklo......................................................NIKDY(odhad je asi za 3000 let)
Kus polystyrénu.....................................NIKDY
Když si představim kolik baráků se v dnešní době zatepluje,tak to s tim polystyrénem je docela hrozná představa...když kolikrát si to ty firmy nejsou schopný po sobě uklidit a kousky se povalujou všede kolem...jinak i ten "blbej ohryzek" nebo slupka od bánánu bu´dou na tý zemi ležet pěkně dlouho,tak si příště rozmyslete než něco vyhodíte na zem...myslim že udělat pár kroků ke koši vám nic neudělá!!

článek za matku Zemi

24. ledna 2008 v 20:41 EKOLOGIE
Článek za matku Zemi
Chtěla bych tě poprosit, abys nevyhazoval/a odpadky na zem a aspoň malinko recykloval/a.
Možná nadáváš na testování na zvířatech, na to jak kácí lesy, na pytláctví, na masové a bolestivé vyvražďování velryb a tuleňů. A víš co udělají z těch lesu? Dají je do papírů. A co ty uděláš s tím papírem ? Vyhodíš ho a ve většině případů do normální popelnice .
Nezapomeň, že tady bude žít další generace a možná i ty…ale to už může být naše planeta úplně zdevastovaná…také prosím nepoužívej pravé kožichy, zvířatům se stahování za živa nelíbí …
zvíře
počet zabitých zvířat na jeden kožich
tuleni
6 - 10
lišky
10 - 20
veverky
200 - 400
norci
30 - 70
králící
30 - 40
hranostajové
125
činčili
130
oceloti
12
TENTO ČLÁNEK SI PLS OKOPÍRUJ NA SVŮJ BLOG


Moje reakce na video "utopil kočku a natáčel se přitom na video" !!! + odkaz

23. ledna 2008 v 21:55 | Lucinka |  Týrání zvířat
Nedávno jsem brouzdala po netu na narazila na tohle otřesné video (odkaz zde) ještě předtím než si ho pustíte tak slabší povahy bych chtěla upozornit,že to opravdu neni hezkej pohled,já se musim přiznat,že jsem slzičky neudržela...Nechápu toho člověka,teda jestli se dá vůbec člověkem nazvat!! Je tu vidět co je "člověk" schopný udělat nejspíš jen pro pobavení.Já osobně tyhle lidi odsuzuju a podle mě by si nezasloužili nic jinýho,než to co oni sami těm ubohým zvířátkům prováděli !!! Prostě tohle bych fakt trestala, a pak by si možná uvědomili, jak ti bezmocní tvorečkové trpí :(( i když v případě tohohle chlápka by už asi bylo pozdě, páč já bych ho prostě odsoudila s utopení.Když je schopný toho,se tak krutě zachovat k zvířeti,tak proč by nebyl schopný to udělat i člověku ??!!?? Myslim,že mezi tím neni moc velký(snad i žádný)rozdíl.....

Totální Nasazení (fotky)

23. ledna 2008 v 20:51 Naše Hudba
Dlouho jsme přemýšlely jaký kapele dáme tu čest,že jí prohlásíme na naší nejoblíbenější :D:D
no a nějak jsme se shodli, že na to místo dáma právě Totáče i když se určitě nedá říct, že je úplně nejoblíbenější,páč z tolika kapel co máme rádi,je vybrat jednu fakt nemožný ;o)


Nedostatek potravin

22. ledna 2008 v 20:39 Globální problémy
Denní spotřeba dospělého člověka má činit alespoň 2 300 kalorií, při dostatečném a vyváženém přísunu potřebných živin, jako jsou cukry, tuky, bílkoviny, vitamíny a jiné potřebné látky ke zdravému žití. Zatímco v hospodářsky rozvinutých zemích denní spotřeba značně převyšuje 3 000 kalorií, jinde ve světě ani zdaleka nedosahuje 2 000 kalorií.
V posledním desetiletí trpí černý kontinent abnormálním suchem, daleko větším než byly sucha v minulém desetiletí, snad vůbec nejhorším v tomto století. Nejvíce jsou postiženy státy v rohu Afriky - Etiopie, Súdán, Čad a především Somálsko, kde denně umírá více než 700 lidí a z toho jsou to nejčastěji děti a počet obětí hladomoru se stále zvyšuje. Katastrofální sucho ohrožuje bezprostředně životy více než 30-ti miliónů obyvatel Afriky v Angole, Botswaně, Lesovnu, Malawi, Mozambiku, Nambii, Svazijsku, Tanzánii, Zambii, a Zimbabwe. Životy dalších 130-ti miliónů jsou ve vážném nebezpečí, sucho narušuje ekonomiky těchto zemí.
Avšak překvapivě je během hladomoru většinou skutečnou příčinou smrti ne až tak hlad jako spíše nemoci,kterým oslabení lidé podléhají.Objevují se zde epidemie cholery,tyfu,chřipky či dokonce spalniček.Lidé umírají na dehydrataci a děti,které přežijí nemoc zvanou kwashiorkor,což je dětská nemoc způsobená nedostatkem proteinů v potravě,mohou být po celý život postiženy,jak fyzicky,tak i mentálně.

ekopunk-Odpad

21. ledna 2008 v 21:09 EKOpunk


Tak trocha HISTORIE :D

21. ledna 2008 v 19:59 | Lucinka =o) inspirace z hodin zeměpisu s našim krásným praktikantem *IN LOVE* ale samozřejmě i naším vyníkajícím profesorem... |  EKOpunk
Tak a teď vám povíme jak to vlastně všechno vzniklo... :D:D náš nápad přišel jednoho krásnýho letního dne,přesně v den vysvědčení (29.6.2007)...už asi nefim odkud jsme to šli,ale myslim že z čajky =oP nejspíš jsme byly oslavit příchod prázdnin :D:D no to je vlastně jedno...tak jsme prostě šli přes ŠIBENÍK(to je snad jediná větší "zelená" plocha uprostřed toho panelákova...)a měli jsme skvělou náladu...jenže koukali jsme kolem sebe a kam jsme se podívali,tam se váleli nějaké odpadky...což tady bohužel není nijak neobvyklé,ale prostě jsme si toho cestou domů začali všímat.Navíc na Šibeníku je velkej nedostatek odpadkových košů a já(Lucinka)zrovna potřebovala vyplivnout žvejkačku...už před nějakou dobou jsem se rozhodla že už NIKDY ani žádnej miniaturní předmět na zem nevyhodim a tak jsem marně na nějakej koš čekala...a prostě jak nám hrabalo tak nás jaksi taksi napadlo začít dělat něco pro naše ŽP...mno a protože milujem punk tak jsme to nazvaly EKOpunk(ekologie+punk) =o) no a bylo to na světě...začli jsme debatovat co a jak budem dělat,co budeme dodržovat,jak ho rozšíříme.......no a časem se prostě EKOpunk rozrostl a obsahuje všechno co na našem blogu najdete =o) teď je jen načase dostat ho mezi lidi aby ten náš svět byl o něco lepší !!!

My Chemical Romance-Teenagers-text+překlad

21. ledna 2008 v 19:54 Oblíbené texty =o)
they're gonna clean up your looks
with all the lies in the books
to make a citizen out of you
because they sleep with a gun
and keep an eye on you, son
so they can watch all the things you do

because the drugs never work
they're gonna give you a smirk
'cause they got methods
to keep you clean
they're gonna rip up your heads
your aspirations to shreads
another cog in the murder machine

they said all teenagers scare the living shit out of me
they could care less as long as someone'll bleed
so darken your clothes
or strike a violent pose
maybe they'll leave you alone
but not me

the boys and girls in the clique
the awful names that they stick
yer never gonna fit in much, kid
but if you're troubled and hurt
what you got under your shirt
will make them pay for the things that they did

they said all teenagers scare the living shit out of me
they could care less as long as someone'll bleed
so darken your clothes
or strike a violent pose
maybe they'll leave you alone
but not me

oh yeah

they say all teenagers scare the living shit out of me
they could care less as long as someone'll bleed
so darken your clothes
or strike a violent pose
maybe they'll leave you alone
but not me

All together now,
teenagers scare the living shit out of me
they could care less as long as someone'll bleed
so darken your clothes
or strike a violent pose
maybe they'll leave you alone
but not me

teenagers scare the living shit out of me
they could care less as long as someone'll bleed
so darken your clothes
or strike a violent pose
maybe they'll leave you alone
but not me
Mládež
Se všemi těmi lžemi a knihami
se z tebe snaží udělat necivilizovaného člověka
Protože spí se zbraní
A střeží tě hochu
takže vidí všechny tyhle věci, které děláš
Protože drogy nikdy nic nevyřeší
Očerní tě
Dokáží tě udržet v čistotě
Roztrhnou ti hlavu
Tvé sny na kusy
po zničení ve vražedném stroji
Teď říkali
Mládež se bojí žít ve sračkách mimo mě
mohli by být méně opatrní
Tak dlouho, jak někdo bude krvácet
Tak ztmavne tvé oblečení
Nebo zaujmeš násilnou pózu
Možná když tě nechají, ale mě ne
Chlapci a dívky souhlasí
Se strašnými jmény, která mají
Nikdy nebudeš moc v kondici, děcko
Ale pokud jsi problémový a zraněný
Co jsi dostal pod tričko
Budeš jim platit za věci, který jsi udělal
Teď říkali
Mládež se bojí žít ve sračkách mimo mě
mohli by být méně opatrní
Tak dlouho, jak někdo bude krvácet
Tak ztmavne tvé oblečení
Nebo zaujmeš násilnou pózu
Možná když tě nechají, ale mě ne
Ohhh yeah!
Říkají že
Mládež se bojí žít ve sračkách mimo mě
mohli by být méně opatrní
Tak dlouho, jak někdo bude krvácet
Tak ztmavne tvé oblečení
Nebo zaujmeš násilnou pózu
Možná když tě nechají, ale mě ne
Teď všichni dohromady!
Mládež se bojí žít ve sračkách mimo mě
mohli by být méně opatrní
Tak dlouho, jak někdo bude krvácet
Tak ztmavne tvé oblečení
Nebo zaujmeš násilnou pózu
Možná když tě nechají, ale mě ne
Mládež se bojí žít ve sračkách mimo mě
mohli by být méně opatrní
Tak dlouho, jak někdo bude krvácet
Tak ztmavne tvé oblečení
Nebo zaujmeš násilnou pózu
Možná když tě nechají, ale mě ne

Dukla Vozovna-Bílá vdova

21. ledna 2008 v 19:53 Oblíbené texty =o)
Bílá vdova

Zrozena v dubnu z malého semínka
vykoukla na světlo malinká blondýnka
táta byl model a máma modelka
malinkej květináč je její postýlka

V květnu když dozraje malá je postýlka
právě se stěhuje k ostatním rostlinkám
chce býti modelkou jak její rodiče
potěšit krásou svou, těší se na RIČE

MARIHUANA & ROCK'N ROLL
je moje milá nejmilejší vždycy bude mou

Blondýnka vyrostla vždyť už je červenec,
vedle ní v záhoně roste jí milenec,
chce býti modelkou jak její rodiče,
potěšit krásou svou, těší se na RIČMONDA.

MARIHUANA & ROCK'N ROLL
je moje milá nejmilejší vždycy bude mou,
kytkou jedinou, marihuanou pělkně vyrostlou,
kytkou zelenou, kytkou usušenou,
pěkně vykouřenou.

Krucipüsk-Láska je kurva

21. ledna 2008 v 19:51 Oblíbené texty =o)
1.) To jeden jednou žil
a nevěda zatoužil
protože hrozně chtěl
tak na tom uletěl
nebyl v tom žádnej trik
jen věčnej hlad
Dáš za to cokoli
ať bolí to nebolí
danajskej dar - nedar
chemie osoby
Potíš se - nejde spát
jaký to je
Ref.: Zlý, dobrý, hořký,
sladký, černý, bílý, vratký
Je to boj
ale krásnej
2.) Stačí jen okamžik
je to jak vostrej břit
bezhlavej úprk tmou
pro poklad, pro svý sny
není v tom žádnej trik
jen věčnej hlad
Mezi: ||: HEY! CO JE! :||
- stojíš jak rozpálenej sloup
- jak se ti dejchá
- nese tě horský řeky proud
- uvidíš zejtra
Ref.: černej, bílej, žlutej nebo rudej
láska je kurva
každýho sundá